Çeşme’de turizmi gurbetçiler canlandırdı: “Bizi gurbetçiler kurtardı, İyi ki varlar”

dolandırıcılar gurbetçileri dolandırdı
Reklam

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir, bu sene doluluk oranlarının, beklentilerin altında kaldığını söyledi. Demir, bu sezon otelcileri gurbetçilerin yaptığı rezervasyonların kurtardığını söyledi.

Türkiye’de her yıl olduğu gibi bu yıl da yurdun dört bir yanında turizm canlandı. Özellikle deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyen yerli ve yabancı turistler, denize kıyısı olan kentlere akın etti.

Dünyaca ünlü tatil destinasyonları arasında yer alan Antalya ve Muğla, bu yıl da yoğun ilgi gördü. İzmir’in en ünlü ilçelerinden biri olan Çeşme’de ise sezon oldukça durgun geçti.

Onclick Popunder

“Temmuz’da bile doluluk oranımız yüzde 60-70 seviyelerinde kaldı”

Çeşme Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, kentteki yaz sezonunu değerlendirdi. Demir, rezervasyonlarda durgunluk yaşadıklarını belirterek şöyle konuştu: Şunu diyebiliriz ki, böyle bir durgunluğu ve sezona yansıyan olumsuzluğu son 20 yılda görmedik. Öyle ki temmuz ayındaki doluluklarımız bile yüzde 60-70 seviyelerinde kaldı.

“Gurbetçiler geldi doluluk oranı arttı”

Yakup Demir, kente yoğun ilgi gösteren gurbetçilerin turizmi canlandırdığı söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: İyi ki gurbetçilerimiz var. Onların gelmesiyle temmuz ayının ortalarında doluluklarımız yükselmeye başladı ve ağustos ayında beklenen doluluğu ancak yakalayabildik.

Bizi gurbetçiler kurtardı

Ekonomik sorunlardan dolayı tatil yapmanın pek mümkün olmadığını söyleyen Demir, “Biz turizmcileri kim kurtardı? Gurbetçiler! Fakat gurbetçiler de bu sezon geç kaldı. Haziran’da gelmediler, Temmuz’un ilk haftasında gelmediler ve gurbetçi yoğunluğu ancak Temmuz’un ikinci haftasında başladı. Onlar gelmeye başlayınca, piyasa canlandı, doluluk arttı, sokaklar doldu, esnaf mutlu oldu. Ağustos ayı çok iyi geçti” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz