Charlie Hebdo’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iğrenç hakaret

Reklam

Fransa’da İslamofobik söylemler son dönemde artarken, tepkilerin odağındaki Charlie Hebdo dergisi bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı doğrudan hedef alarak hakaret dolu bir kapakla yayına hazırlandı.

Fransa’da, Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürlerle ilgili tepkileri dindirmemişken bu kez Charlie Hebdo dergisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve başörtülüleri doğrudan hedef alan hakaret dolu bir kapak hazırladı.

Derginin yarın yayınlanacak sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Müslümanları hedef alan çizim büyük tepki çekti. Sosyal medyada kısa sürede gündem olan dergiye yönelik paylaşımlarda, söz konusu kapak için “alçaklık”, “aşağılık” gibi ifadeler kullanıldı.

-Reklam-

Ankara’dan sert tepki beklenirken, ilk açıklama İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan geldi. Altun, derginin adını anmadığı Twitter paylaşımında, “Batı’nın faşist kanadı ve onların içimizdeki temsilcileri ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar. Cumhurbaşkanımızı yolundan döndürebileceklerini sanıyorlar. Cumhurbaşkanımız küresel vicdanın sesi olmaya devam edecek. Türkiye güçlenecek, faşizm ve faşistler kaybedecek!” ifadelerini kullandı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz