Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sırada Münbiç ve Rakka var

Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Bab’da düzenlenen operasyonda sona gelindiğini belirtti. Fırat Kalkanı Harekatı’nın başlama amacını hatırlatan Cumhurbaşkanı, “İşin bu bölümü bitti ama şimdi Münbiç var. Münbiç’ten sonra Amerika ile el ele verebilirsek Rakka var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maltepe’de düzenlenen SGK Maltepe Şehit Erol Olçok Kampüsü’nün açılış töreninde konuştu.

Onclick Popunder

Gaziantep’te gerçekleştirilen ve 56 kişinin şehit olduğu saldırının ardından Fırat Kalkanı Harekatı’nın başlatıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı, “Önce Cerablus’a, ardından El Rai’ye girdik ve Özgür Suriye Ordusu ile yola devam ettik” dedi. El Bab’da yürütülen operasyonun da sona geldiğini aktaran Erdoğan, “İşin bu bölümü bitti ama şimdi Münbiç var. Münbiç’ten sonra Amerika ile el ele verebilirsek Rakka var” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Parlamento idamı gündeme almalıdır. Parlamentodan çıkıp bana gelirse ben bunu onaylarım. Devlet katili af yetkisine sahip değildir. Bugün dünyanın 3’te 2’sinde idam var.

15 Temmuz musibeti evlet ve millet olarak önemli dersler vermiştir. Hep söylüyorum bu ten bu canda oldukça Rabbimize verecek bir canımız var, topraktan geldik toprağa gideceğiz. Terör örgütlerini bir araya getirmeye başaranlar Türk milletinin dirayeti karşısında hezimete uğradılar.

Adam Pensilvanya’dan kalkıp buraya gelemiyor ki. Bunlar ihanet çetesi. Türkiye direndikçe saldırıların şiddeti arttı, ahlak seviyeleri düştü.

Türkiye’nin El Bab’da ne işi olduğunu, orada bu kayıpları ne için verdiğimizi soranlar hala bu meselenin ne olduğunu anlayamamışlardır. Bu gafillere bir kez daha hatırlatıyorum: Gaziantep’te 56 kardeşimiz şehit olduğu zaman siz demiyor muydunuz nerede devlet, nerede hükümet diye. Kilis’te olduğu zaman ‘devlet nerede’ demediniz mi? Hatta bazıları utanmadan sıkılmadan ‘Bunlar bizim partimizin üyesi’ diyecek kadar ileri gittiler. O olaydan sonra artık durmak yok dedik. Kim ne derse desin artık Cerablus’a gireceğiz dedik.

Sırada Münbiç ve Rakka var

Biz diyoruz ki: Biz, terörden arındırılmış güvenli bölge ilan edeceğiz Kuzey Suriye’de. Biz Kuzey Suriye’de yeniden bir devlet kurulmasına müsaade etmeyeceğiz, bu böyle biline. Kimse gelip de oradan Kilis’i, Gaziantep’i, Şanlıurfa’yı artık tehdit edemez. Bu tehditlerden arındırılmış bir bölge. Üçüncüsü neydi hatırlayın: Uçuşa yasak bölge. 20 Ocak’tan sonra Amerika’da yeni yönetim işbaşı yapıyor. Onlarla da konuşacağız. Halep’ten 45 bin kardeşimizi kurtardık. Onları İdlib’e aldık. Gerekirse kendi topraklarımıza da alabiliriz. Dün akşam Sayın Putin’le bir görüşmem oldu. Bizlere teşekkürü oldu. Dediler ki: Burada bu insanların kurtuluşunda sizin de kararlılığınız olmasaydı, el ele vermeseydik bu süreci bu şekilde bitiremezdik. İşin bu bölümü bitti ama şimdi Münbiç var. Münbiç’ten sonra Amerika ile el ele verebilirsek Rakka var. Dünyadan ‘bize ne’ diyenlere sesleniyorum: Biz bu dünyada yaşıyoruz. Türkiye küresel bir güçtür. Bunu bileceksin. Bize bu soruyu soranlara diyorum ki: Bu Parlamentoda ne işiniz var? Bu Parlamentoda yer alanın eğer dünya ile ilgili bakışı yoksa orada durmasına gerek yok. Geldiğin yere dön.

İnşallah Pazartesi günü Sayın Başbakan Ilgaz Tünelinin açılışını yapacak. Yaklaşık 13 kilometre. Eskiden o dağlardan kış mevsiminde geçilmezdi ama şimdi yazı-kışı yok. Artık yollar bu kadar kısaldı, dakikalara indi.”

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz