Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’da vatandaşlara seslendi: Öyle bir haykırın ki yankısı Paris’ten duyulsun

0
3

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da vatandaşlara seslendi. Erdoğan, Fransa’ya sert tepki göstererek “Teröristleri Elysees Sarayı’nda kabul edenler kendilerine çekidüzen versinler. Kusura bakmasınlar bizimle olan dostluklarını da kaybederler.”dedi. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ErdoğanAdana‘da AK Parti İl Kongresi’nde konuştu. Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Fransa’ya da tepki göstererek, “Türkiye’ye sataşmasınlar, önce teröristleri Elysees Sarayı’nda kabul edenler kendilerine çekidüzen versinler. Kusura bakmasınlar bizimle olan dostluklarını da kaybederler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransa ile ilgili açıklamaları:

FRANSA’YA TERÖR ÖRGÜTÜ YPG TEPKİSİ

Türkiye’ye sataşmasınlar, önce teröristleri Elysees Sarayı’nda kabul edenler kendilerine çekidüzen versinler. Kusura bakmasınlar bizimle olan dostluklarını da kaybederler. Biz bize dost olana dostuz. Bize yanlış yapana, kusura bakmasınlar. Biz bugüne kadar bunu böyle yaşadık.

“FRANSA’DAN ASLA DUYMAK İSTEMEYECEĞİMİZ BEYANLAR GELDİ”

Amerika’nın Suriye politikasında kısmi de olsa bazı müspet değişiklikleri takdirle takip ediyoruz. Amerika ile yakından çalışmaktan biz memnuniyet duyarız.  En son Fransa’dan asla duymak istemeyeceğimiz bir takım beyanlar geldi. Adana bu Fransızları iyi bilir. Fransızlar da iyi bilir. Geçmişte Fransız işgalcilerin kendilerine, Ermeni çetelerine en güzel cevabı Adana vermiştir, Adana.

“ÖYLE BİR HAYKIRIN Kİ, YANKISI PARİS’TEN DUYULSUN”

Dün Ermenileri kışkırtanlar bugün aynı oyunu başkaları üzerinde oynamanın peşindeler. PYD’yi desteklemek için çırpınanlara, Elysees Sarayı’nda ağırlayanlara Adana’nın rabiamızla bir mesajı olacaktır. Buradan öyle bir haykırın ki yankısı da Paris’ten duyulsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here