Erdoğan: Bu ülkede şehit polisimiz gibi 80 milyon kahraman var

Reklam

Şanlıurfa’daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde terör vardı.

Hain terör; Kayseri, İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir’i de yasa boğdu.. Dün yaşanılan saldırıda şehit olan kahraman polis memurumuz Fethi Sekin hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede şehit polisimiz gibi 80 milyon kahraman var” dedi:

Onclick Popunder

BU ÜLKEDE ŞEHİT POLİSİMİZ GİBİ 80 MİLYON KAHRAMAN VAR

“Dün İzmir’de teröristin üzerine aslanlar gibi atlayan polisimizi gördünüz değil mi? Bu ülkede 80 milyon kahraman var. Bu ülkede tek başına darbecilere kök söktüren Ömer Halisdemirler var, bu ülkede tanklara meydan okuyan benim hanım kardeşlerim, gençler, yaşlılar var. Böyle bir ülkeyi dize getirmeye kimin gücü yeter. Türkiye tarihinin en güçlü devlet- millet bütünleşmesini sağlayarak yoluna devam ediyor. 2015 Temmuz’undan bu yana terörle mücadelede 12 Şanlıurfalı askerimiz, polisimiz şehit oldu. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında da 4 Şanlıurfalı kardeşimiz şahadet makamına ulaştı. 79 milyon vatandaşımızın tamamını yüreğinden vuranlar hak ettikleri cezayı alıyorlar. Şehitlerimiz var canımız yanıyor ama inlerine girdik, onları tepeliyoruz, tepelemeye devam edeceğiz.

BU ÜLKEDE TERÖR ESTİRENLER BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Cerablus’a girdik mi girdik, El Rai’ye girdik mi, El Bab’ı kuşattık mı? Şehitlerimizi 1’e 10 katlıyoruz. Bedeli çok ağır oluyor. Aynı şekilde Güneydoğu’da PKK varmış, PYD varmış; bu ülkede terör estirenler bedelini ödeyecekler.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları:

“Dün İzmir’de yaşanan terör saldırısında şehit olan adliye çalışanımız ve polis memuruza Allah’tan rahmet diliyorum. Ele geçirilen silahlar, teröristlerin oraya çok büyük bir katliam için geldiklerini gösteriyor. Malesef Türkiye’nin üzerine salınan gözünü kan bürümüş katil sürüleri işbirliği halinde saldırılarına devam ediyorlar.

Bölücü örgütün bıraktığı yerden DEAŞ, FETÖ bir başka örgüt bu ihanet nöbetini devralıyor. Bu örgütleri birileri özellikle besleyip, silahlandırıp, güçlendirip, yönlendirip Türkiye’nin üzerine salıyorlar. Yiğitçe bizimle mücadele edemeyenler terör örgütleriyle salıyorlar. Biz tarihimizin hiçbir döneminde kaçmadık.

CİĞERİ 5 PARA ETMEZ TERÖRİSLERE BOYUN EĞECEK SANANLARA YAZIKLAR OLSUN

Bu millet ölürsem şehit kalırsam gaziyim diyerek, 15 Temmuz’da üzerine gelen darbecileri püskürtmüş bir millettir. Ciğeri 5 para etmez teröristlere boyun eğecek sananlara yazıklar olsun. Yaptıklarını yanına kar kalacağını düşünüyorsa, bir kez daha yazıklar olsun.

KENDİ ÇIKARLARI İÇİN ÜZERİMİZE TERÖR ÖRGÜTLERİNİ SALANLAR..

Kendi bölgesel ve güncel çıkarları için bizim üzerimize terör örgütlerini salanlar, yarın aynı ateşin kendilerini yakmaya başladıklarında gerçeği göreceklerdir ama iş işten geçmiş olacaktır. Türkiye bu musibetin üstesinden mutlaka gelecektir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’da, STK’lar ile bir araya geldiği programda konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

Bugün bu coğrafyada kardeşçe yaşıyorsak emin olun bu Malazgirt’te ecdadımızın ödediği bedeller sayesindedir.

“AVUÇLARINI YALARLAR”

Vatan şehit kanları ile yoğrulmuş toprağa denir. Onun için tek vatan derken rastgele tarla değil arazi değil. Şehit kanları ile yoğrulmuş olan 780 bin kareyi biz öyle kolay kolay vatan yapmadık, şehit kanları ile yaptık. Burada vatan topraklarımıza operasyon yapmayı düşünenler avucunu yalarlar. Onların hepsinin gidecekleri yer bellidir.

URFA’YA SAĞLIK ALTYAPI YATIRIMI

Bugün Rabia meydanında muhteşem bir Şanlıurfa topluluğu ile iç içe olduk. Farklı bir coşku vardı aşk heyecan vardı, bundan dolayı da mutluluğumu özellikle ifade etmek istiyorum. 600 trilyon liralık bir açılışı bugün gerçekleştirdik. 58 ayrı eser. Bunlar tabi bize ayrı bir mutluluk verdi. Biz Kanuni Sultan Süleyman’ın halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi Osmanlı’yı bir sağlıklı nefese feda eden bir neslin torunlarıyız. Önce eğitim dedik artından sağlık, adalet ve emniyet dedik akabinde ulaşım tarım dedik ve bir devlet anlayışı belirledik. Şimdi de bir hedef belirledik. 800 yataklı bu hastane resmen hizmet veriyor, Şanlıurfa’ya adeta sınıf atlatacak bir eser. Ama biz bunu yeterli bulmadık. 1700 yataklı şehir hastanesi de inşallah en geç 3 yıl içinde biter Şanlıurfa’nın ve bölgenin hizmetine girer. Bunlar tabi bir inceliği gösteriyor. Hangi zihniyet insan öncelikli çalışıyor.

“HER ŞEY İNSAN İÇİN DEDİK”

Yola çıktığımızda her şey insan için demiştik Türkiye için demiştik. Her şey Türk için demedik, Kürt için demedik Arap için Laz için demedik. Her şey insan için dedik, Türkiye için dedik yola böyle çıktık. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik, bu yola böyle çıktık. Damarlarımızda bu anlayış var. Bu anlayışla da bizler Türkiye’nin dört bir yanını donattık donatıyoruz. Bu ayın sonunda ilk şehir Hastanesini Mersin’de açılışını yapıyoruz.

Kaynak:ensonhaber

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz