Cumhurbaşkanı Macron’dan hız limitinin 80’e düşürülmesi ile ilgili önemli açıklama! 2 yıl içerisinde…

0
1

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bölünmemiş yollarda hız limitinin 2 yıl içerisinde istenen verimin alınamaması durumunda iptal edileceğini söyledi.

TF1’da yayınlanan öğle haberlerine konuk olan Cumhurbaşkanı Macron önemli açıklamalar yaptı. Paris’e 160 km uzaklıktaki Berd’huis köyündeki ilkokuldan gerçekleştirilen yayında Macron, bölünmemiş yollarda hız limitinin 80’e düşürülme kararının 2 yıl sonra iptal edilebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Macron bunun için yollarda oluşan kazalardaki düşüşe bakacaklarını eğer bunun gerçekleşmemesi durumunda kaza mağduru ailelere durum anlatılıpp uygulamaya son verebileceklerini söyledi.

Günlük 2 dakika kaybedeceksiniz!

Bu yönde gelen eleştirilere de değinen Macron, kırsalda ortalama günlük insanların 40 dakikasını yollarda geçirdiğini söyledi. Yeni uygulama ile insanların alıştığı süreden sadece 2 dakika kaybedeceğini söyledi.

Radar gelirleri hastanelere verilecek

Cumhurbaşkanı Macron bu sürede radarlardan elde edilecek gelirin de trafik kazalarında yaralananların tedavilerinin gerçekleştirildiği hastanelere verileceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here