DEAŞ’dan İran’a terör saldırısı: 7 kişi öldü

Reklam

İran’da Meclis binası ve Humeyni’nin türbesine saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere 7 kişi öldü, 4 kişi rehin alındı.

İran’da yayın yapan Tesnim Haber Ajansı bu sabah İran Meclisine giren silahlı kişilerin güvenlik görevlileriyle yaşadığı arbedede, güvenlik görevlilerine ateş ettiği bildirildi

7 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ, 4 KİŞİ REHİN ALINDI

Onclick Popunder

Çatışmada 7 kişinin öldüğü 4 kişininse rehin alındığı bildirildi. Tesnim Haber Ajansı, İran Meclisi güvenlik güçleriyle çatışmaya giren kişinin kimliğinin henüz belli olmadığını ve çatışmanın sürdüğünü duyurdu.

Ajans, Tahran Milletvekili İlyas Hezreti’nin 2 kişinin kalaşnikof ve bir kişinin de tabancayla saldırdığını açıkladığını duyurdu.

AYNI DAKİKALARDA HUMEYNİ’NİN TÜRBESİ HEDEF ALINDI

FARS Haber Ajansı, Tahran’da İmam Humeyni’nin mezarı çevresinde de 3 kişinin saldırı düzenlediğini; 2’sinin yakalandığını; son saldırganın canlı bomba olduğunu ve kendisini patlattığını yazdı. Patlamada 2 kişinin yakalandığı duyuruldu.

ÜÇÜNCÜ SALDIRI İDDİASI

Parlamento binası ve Humeyni’nin türbesine yapılan saldırılarla sarsılan İran’ın başkenti Tahran’da üçüncü bir saldırı gerçekleştiği iddia edildi. İmam Humeyni metro istasyonunda bir patlama gerçekleştiğine dair bilgiler geliyor.

MECLİSTEKİ SALDIRGAN KENDİNİ PATLATTI

İran Parlamentosu içerisinde 4 kişiyi rehin alan intihar bombacısı kendini patlattı.

DEAŞ ÜSTLENDİ

İran’ın başkenti Tahran’da önce İran parlamentosu sonra da Humeyni’nin türbesine düzenlenen saldırıları DEAŞ üstlendi.(Haber7)

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz