Dünya susuyor, Bosna’dan sonra göz göre göre Halep’te soykırım

Reklam

Suriye’de Rusya ve Esed rejiminin yoğun saldırılarına maruz kalan Halep’te katliamın boyutları çok büyük. Sadece havadan vurmakla yetinmeyen Esed rejimi, saldırılardan kaçan sivilleri doçkalarla hedef alıyor. Cub el-Kubbe mahallesine saldıran rejim, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 45 kişiyi katletti.

Suriye’de Rusya ve Esed rejiminin yoğun saldırılarına maruz kalan Halep’te katliamın boyutu gün geçtikçe daha derin ve trajik bir hal alıyor.

Hava saldırılarıyla yetinmeyen Suriye rejimi, saldırılardan kaçmaya çalışan sivilleri doçkalarla hedef aldı. Halep’in doğusundaki sivil mahallelerindeki yerde yatan cansız bedenlerin görüntüsü, artık savaşa alışan dünya gündeminin de pek ilgisini çekmiyor.

Suriye’de rejim güçlerinin ülkenin kuzeyindeki Halep ilinin doğusunda bulunan Cub el-Kubbe mahallesine yönelik düzenlediği saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 45 kişi hayatını kaybetti.

Hastaneler hizmet dışı

Son iki hafta içinde kentin doğusundaki tüm hastaneler ve sağlık merkezleri rejim saldırılarıyla hizmet dışı kaldı. Kentte hizmet veren yalnızca 3 fırın bulunuyor. Bölgede okulların tümü kapalı. Yaklaşık 300 bin sivil, rejimin son ilerlemesiyle 30 kilometrekarelik bölgede sıkıştı.

2 haftada 600 sivil katledildi

Halep Sivil Savunma Birliği, iki gün önce yaptığı açıklamada, iki haftadır Halep’in doğusuna 2 bin hava saldırısı, 7 bin top atışı yapıldığını ve 600’den fazla sivilin hayatını kaybettiğini, 2 bin sivilin yaralandığını duyurmuştu.

Kaynak:Yenişafak

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz