Dünyada korkutan gelişme! Trump tehdit etti: Vururuz!

Reklam

ABD’nin İran Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi öldürmesinin ardından iki ülke arasında gerginlik giderek büyüyor.

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada İran’a tehditler yağdırdı. Trump, İran’ın ABD’lilere veya ABD unsurlarına saldırması durumunda İran ait 52 hedefi vurmak üzere tespit ettiklerini açıkladı. Bu hedeflerin bazılarının üst düzey ve İran kültürü açısından çok önemli olduğunu belirten Trump, İran’ın saldırması durumunda bu hedeflerin ve İran’ın ABD tarafından çok hızlı ve çok sert bir şekilde vurulacağını duyurdu.

Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD tarafından öldürülmesinin ardından ABD ile İran arasındaki gerginlik zirveye çıktı.

Donald Trump sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda İran’ı açıkça tehdit etti.

İran yıllardır sorun olmaktan başka bir işe yaramıyor

“Dünyayı, son zamanlarda yüzlerce İranlı protestocu ve hayatında öldürdüğü tüm insanların yanı sıra bir Amerikalıyı öldürüp birçoğunu da yaralayan teröristlerinden temizlediğimiz için İran bazı ABD unsurlarını hedef alma konusunda oldukça cesurca konuşuyor. (Süleymani) Zaten Büyükelçiliğimize saldırıyordu ve başka yerleri vurmak üzere hazırlık yapıyordu. İran zaten yıllardır sorundan başka bir işe yaramadı.

Donald Trump’tan İran’a tehdit: 52 hedef belirledik, vururuz!

ABD’nin İran Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi öldürmesinin ardından iki ülke arasında gerginlik giderek büyüyor. ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada İran’a tehditler yağdırdı. Trump, İran’ın ABD’lilere veya ABD unsurlarına saldırması durumunda İran ait 52 hedefi vurmak üzere tespit ettiklerini açıkladı. Bu hedeflerin bazılarının üst düzey ve İran kültürü açısından çok önemli olduğunu belirten Trump, İran’ın saldırması durumunda bu hedeflerin ve İran’ın ABD tarafından çok hızlı ve çok sert bir şekilde vurulacağını duyurdu.

Trump sabah gece saatlerinde attığı bir  twette şu ifadeleri kullandı :

“ABD Askeri teçhizata iki trilyon dolar harcadı. Biz dünyanın en büyüğü ve en iyisiyiz! İran bir Amerikan üssüne ya da herhangi bir Amerikalıya saldırırsa, bu yepyeni güzel ekipmanlardan bazılarını yollarız…tereddütsüz” ifadelerini kullandı

Yenişafak

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz