Erdoğan: Macron senin zaten süren az kaldı, gidicisin

Reklam

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul 100 Bin Yeni Üye programında konuştu. Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un kendisiyle ilgili sözlerine, “Macron senin zaten süren az kaldı. Gidicisin. Biz sizi Cezayir’den, Ruanda’dan tanırız” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti İstanbul 100 Bin Yeni Üye Programı’nda katılımcılara hitap etti.

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un “Bizim problemimiz Türk milletiyle değil, bizim problemimiz Erdoğan’la, Erdoğan’ı indirmemiz lazım” dediğini anımsatarak, “Macron senin zaten süren az kaldı. Gidicisin. Ben sana birkaç yıl önce ne demiştim? Bir telefon görüşmemizde, bak tarih bilgin hiç yok, önce tarih öğren demiştim ve Türkiye’ye tarih dersi verme. Biz sizi Cezayir’den tanırız. Bir milyon Cezayirliyi siz öldürdünüz, 800 bin Ruandalıyı siz öldürdünüz. Biz sizi Libya’dan tanırız. Yüz binlerce Libyalıyı siz öldürdünüz. Bize insanlık dersi veremezsiniz. Biz Osmanlı olarak buralara gittiğimiz zaman barışı götürdük, buralara gittiğimizde insanlığı götürdük. Önce bunu öğren. Tabi bunu hazmedemiyor, onun için çıldırıyorlar.” diye konuştu.

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un önce bunu öğrenmesi gerektiğini ancak bunu öğrenmeyi de hazmedemediğini ve “onun için çıldırdıklarını” ifade etti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz