Erdoğan’dan yerel seçim açıklaması: “Kazanan 85 milyonun tamamıdır”

Reklam

Türkiye’de yapılan mahalli ve idari yerel seçimler sonucunda Ankara’da balkon konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasinin kazandığını söyledi. 

Türkiye’de gerçekleştirilen 31 Mart yerel seçimlerinin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli ifadelerde bulundu. Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulunurken “Türk milleti mesajını vermiştir” dedi.

“Milletin iradesi sandıkta tecelli eder”

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: Vatandaşlarımızın sağduyusu sayesinde Türk demokrasisi rüştünü bir kez daha ispat etmiş oldu. Seçimler bildiğiniz gibi demokrasilerin en kritik günleridir. Milletin iradesi sandıkta tecelli eder. Millet sözünü sandık yoluyla söyler. Millet siyasetçiye mesajını sandık vasıtasıyla iletir. Millet uyarısını ve takdirini sandık aracılığı ile ifade eder. Milletin kararının baskı, dayatma, yönlendirme ile karşılaşmadan sandıkta tebarüz etmesi demokrasimiz için büyük kazançtır.

Onclick Popunder

“31 Mart bizim için bir bitiş değil, bir dönüm noktasıdır”

31 Mart bizim için bir bitiş değil; aslında bir dönüm noktasıdır. 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde de Türk milleti yine sandığı vesile kılarak mesajlarını siyasetçilere ulaştırmıştır. Sonuçlardan bağımsız olarak bu seçimin galibi öncelikle demokrasimiz, milli iradededir. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun 85 milyonun tamamıdır.

“Kazanan Türkiye olmuştur”

Seçim maratonunda kazanan adaylardan önce Türkiye olmuştur, milletimiz olmuştur. Uğruna ağır bedeller ödediğimiz demokrasimiz olmuştur. Bugün AK Parti ve Cumhur İttifakı’na oy verenlerle birlikte demokratik haklarını kullanarak sandığın gücüne güç katan herkes kazanmıştır.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz