Fabrikada kaza: Gurbetçi genç feci şekilde can verdi!

Reklam

İsviçre’de yaşayan gurbetçi Erhan Aşma, çalıştığı kumaş fabrikasında silindirli makinaya kapılarak feci şekilde can verdi.

Yıllardır babasıyla aynı fabrikada çalışan gurbetçi Erhan Aşma (24) çarşamba günü her zaman çalıştırdığı boya kaplama makinasını çalıştırdı, henüz belirlenemeyen bir sebeple boya makinesinin silindirlerine tüm vücudunu kaptırdı.

Baba oğul aynı fabrikada çalışıyordu

Baba Erol Aşma (59) fabrikada oğluna işi öğretti. Erhan’a (24) kumaş kaplama makinesinin nasıl çalıştığını anlattı. Baba Aşma, otuz yılı aşkın bir süredir Lonstroff şirketi için çalışıyordu.
Feci kazanın nasıl olduğunu tam olarak bilmediğini ama otuz yılını verdiği makinanın nasıl çalıştığını çok iyi bildiğini söyledi. “Elleri muhtemelen makinaya sıkıştı, sonra kollar en son tüm vücut makinaya kapıldı ve kendini kurtaramadı” dedi.

Gece aniden telefon çaldı

Kaza anında evde olduğunu söyleyen acılı baba, fabrikada kaza olduğunu ve Erhan’ın ağır yaralandığını duydu. “Ambulansa binmeme izin verilmedi. Erhan’ı arabanın penceresinden gördüm, gözleri kapalıydı” dedi.

Makinada herhangi bir kusur bulunmadı

Fabrika yetkililerinin yaptığı açıklamada makinanın sisteminin güncellendiği, kazadan sonra fabrikadaki makinada kusur bulunamadığı ve tekrardan çalıştırılması için izin verildiği belirtildi.
Artık o fabrikada çalışmayacağını söyleyen acılı baba, “Şirket benim için bir ev gibiydi. Orada çok şey yaşadım. Şirket sayesinde çocuklarımı doyurabildim. Orada çalışmaya devam etsem o geceye ait görüntülerle hep karşı karşıya kalacağım. Oğlumdan sonra işyeri de benim için öldü” dedi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz