Ünlü futbolcu: Ben Müslümanım ne yani terörist miyim?

Reklam

Artı33 Özel-Haber

Sezon başında Ukrayna’nın Dinamo Kiev takımından Nice’e transfer olan Faslı futbolcu Yunus Belhanda, transferine ”Çok ibadet ediyor, esrarengiz biri” ifadeleriyle karşı çıkan Fransız gazeteciye cevap verdi.

Transfer döneminde Fenerbahçe başta olmak üzere Türk kulüplerinin de kadrosuna katmak için uzun uğraşlar verdiği Belhanda, l’Equipe Televizyonu’na verdiği röportajda, o sözlere tepki gösterdi. Fas Milli Takımı’nda da top koşturan Yunus Belhanda, çok ibadet ediyor diye Nice’e transferini hata olarak gösteren gazeteciye, ”Bunun futbolumla alakası nedir?” sorusunu yöneltti.

Neyim yani ben, terörist miyim?

Röportajı yapan l’Equipe muhabirinin Fransa’da yaşananlarla ilgili olabileceğini söylemesi üzerine ise, Belhanda, ”Ben Müslümanım, Fransa’da yaşananalarla ne alakası, ne ilgisi olabilir? Neyim yani ben terörist mi?”siteminde bulundu. İbadetlerini yerine getirdiğine de vurgu yapan ünlü futbolcu, bunun Nice’e transferiyle ne ilgisi olabileceğini sordu.

Başkalarına göre daha fazla örnek olabilmeliyiz

Muhabirin, Faslı futbolcuya daha önce söylediği ‘Müslüman olmasından dolayı başkalarından daha fazla örnek olması gerektiği’ yönündeki sözlerini hatırlatması üzerine ise yıldız futbolcu, ”Tabiki, baksan yaftalanıyoruz. Çok ibadet ettiğimden bahsediyorlar.”diye konuştu. Fransa’a son dönemde yaşananları hatırlatan Niceli futbolcu iyi bir örnek olmak durumunda olduğunu aktardı.

Transferi hata çünkü çok ibadet ediyor!

RMC’nin spor muhabiri Daniel Riolo, Nice’in Yunus Belhanda’yı transfer etmek istemesi üzerine, Bu çok büyük bir hata olur. Çünkü Belhanda bir futbolcudan çok öte. Esrarengiz biri. Çok ibadet ediyor.”ifadelerini kullanmıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz