Fişi çekilmek istenen küçük Latife bebek ile ilgili konsolosluk devrede!

0
64

Fransalı Türkleri üzüntüye sevkeden küçük Latife bebek ile ilgili Türkiye devrede. Aileyi araya konsolosluk hukuki olarak tüm desteğin verileceğini söyledi.

Dün Artı33’de yayınlanan 7 aylık doğduktan sonra küvezde yaşamını sürdüren Latife Ravza bebeğin fişinin çekilmek istendiği yönündeki haber Fransalı Türkleri üzüntüye sevketmişti. Büyük yankı uyandıran haber sonrası konsolosluk devreye girdi.
Türkiye’nin Marsilya Başkonsolosu Feriba Duygu Hokkacı Esirgen , aileyi arayarak hukuki olarak tüm desteğin verileceğini söyledi. Konsolosluk yetkilileri de aileye ile iletişime geçerek kendilerine avukat desteği verileceğini iletti.

Baba Turan Akol, avukat ile görüştüklerini belirterek, ”Yarın doktorlarla yine konuşma var Aynı şekilde fişin çekilmesi yönünde baskı yaparlarsa avukat ve konsolosluk devreye girecek.”dedi.

Fransa’da 7 aylık 1418 gram olarak doğan Yozgatlı Akol ailesinin küçük kızları Latife Ravza’nın iyileşme şansı olmadığı için tedavi gördüğü Montpellier Üniversite Hastanesi’nde fişi çekilmek isteniyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here