Fransa AB dışındaki sınırlarını kapatıyor! Fransız vatandaşları ülkeye dönebilecek

Reklam

Fransa’da yarın gece yarısından itibaren yeniden karantina kararı alındı. Macron, AB dışındaki ülkeler için sınırların kapatılacağını açıkladı. 

Fransa’da cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yarın gece yarısından itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı, 1 Aralık’a kadar devam edecek yasak kapsamında, okullar, fabrikalar ve inşaat sektörünün çalışmaya devam edeceğini açıkladı. Ancak restoran, bar ve kafelerin kapatılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Macron, bölgeler arasında da geçişlerin yasaklandığını duyurdu. Bir bölgeden başka bir bölgeye geçiş mümkün olmayacak. Bu hafta sonu için kendi evine dönenlere ise müsade edileceğini bildirdi.

AB dışındaki sınırlar kapatılıyor

Macron, Fransa’nın Avrupa Birliği içerisinde sınırlarının açık kalmaya devam edeceğini belirtirken, AB dışındaki ülkeler için sınırlarını ise kapattığını açıkladı. Ancak bu ülkelerdeki Fransız vatandaşlarının ülkeye girişlerinde hiçbir sorun olmayacağını duyurdu. Macron, Fransa’ya gelen herkese de havalimanında hızlı test uygulanacağını bildirdi. Emmaneul Macron’un açıkladığı yasak kapsamı ile ilgili detayların ise yarın Başbakan Jean Castex’in yarın 18:30’da yapacağı basın toplantısında açıklaması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz