Fransa alarmda! İçişleri Bakanı uyardı: “Amaçları Fransa’ya ateş ve kan getirmek”

Reklam

Fransa hükümetinin emeklilik yaşını 62’den 64’e çıkarmayı öngören yasa tasarısı ülkeyi yangın yerine çevirmiş durumda. Macron’un Anayasa’nın özel bir maddesini kullanarak meclisi devre dışı bırakması Fransızları adeta çileden çıkardı.

Fransız medyası şimdiye kadar daha sakin giden protestoların şiddetini artıracağı uyarısında bulunurken, Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin özellikle bugüne dikkat çekerek kamu düzenini bozmaya yönelik önemli riskler olduğunu öne sürdü.

“Askeri birlikler tarafından desteklenecek”

Darmanin korkutan bir uyarıda bulunarak yurtdışından gelen binden fazla radikal unsurun Paris, Lyon, Rennes, Nantes, Dijon, Bordeaux ve diğer şehirleri hedef alacağını söyledi. Söz konusu gruplar için “amaçları Fransa’ya ateş ve kan getirmek” diyen Bakan Darmanin, güvenlik güçlerinin zırhlı araçlar ve yedek askeri birlikler tarafından destekleneceğini duyurdu.

Onclick Popunder

“Çok dikkatli olmalıyız”

İngiliz Dailymail gazetesi bugün Fransa’nın tarihinin en büyük güvenlik operasyonlarından birini gözler önüne süreceğini belirtti. Paris Emniyet Müdürlüğü başkanı Laurent Nunez de benzer bir açıklama yaparak polisin hazır olması gerektiğini vurguladı. Nunez, “İstihbarat servisleri tarafından izlenen kişilerden bahsediyoruz çok dikkatli olmalıyız” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz