Fransa bu doktoru konuşuyor! Sigortadan para almak için 54 kişiyi “boş yere” ameliyat etmiş

Reklam

Fransa’da 54 hastayı sağlık açısından yeterli sebep olmamasına rağmen ameliyat eden bir doktor, açığa alındı.

Fransa’da bir doktorun hiçbir tıbbi gerekçe olmadan onlarca hastasını ameliyat ederek sigortadan haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

Fransa’nın Isere bölgesinde meydan gelen olayda 2009’a kadar Grenoble Alpes Hastanesi, daha sonra ise Cèdres Échirolles Kıliniği’nde çalışan bir ortopedi cerrahının tıbbi yetersiz gerekçelerle birçok hastayı ameliyat ettiği ortaya çıktı.

18 ay meslekten men edildi, 35 bin Euro’yu geri ödeyecek

Olay, 2016 yılında sosyal sigortalar kurumunun şikayeti sonrası ortaya çıktı. Yapılan incelemede, 2013 ile 2014 yılları arasında doktor tarafından 54 hastanın tıbbi açıdan gerek olmadığı halde ameliyat edildiği belirlendi. Bu durumun hastaların sağlığını tehlikeye attığı aktarıldı. Doktor 18 ay meslekten ihraç edilirken, ayrıca bu süreçte elde ettiği 35 bin Euro’luk geliri de sigortalar kurumuna geri ödemesine hükmedildi.

Hastalar itiraz etti: Bu ceza yetersiz

Ancak hastaların avukatı ise bu cezanın yetersiz olduğunu duyurdu. Müvekkillerinin 2’inin bu ameliyatlar sonrası sakat kaldığını duyuran avukat, cezanın artırılması için itirazda bulunacaklarını duyurdu.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz