Fransa bu görüntüleri konuşuyor! Çarşaflı kadını durduran polis, köpeğini öldürdü

Reklam

Fransa’da cuma gecesi yaşanan olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Çarşaflı bir kadını durduran polis kadını zorla gözaltına alırken, kendisine saldırdığını iddia etti kadının köpeğini de vurarak öldürdü. Polis olayla ilgili çarşaflı kadını suçladı

Fransa’da cuma gecesi Seine-Saint-Denis’de meydana gelen olayda, çarşaflı olduğu görülen bir kadını polisin durdurdu. Olayla ilgili yayınlanan görüntüler ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı

Yayınlanan ve yüzbinlerce kez izlenen amatör görüntülerde polisin çarşaflı olduğu kaydedilen bir kadın durdurduğu görülüyor. Olaya müdahale eden başka bir adamın da polislere “bırakın” diye bağırdığı duyuluyor. Daha sonra duyulan silah sesinde ise bir polisin kadının köpeğine ateş ettiği duyulurken olay çarşaflı kadının gözaltına alınması ile son buluyor.

Yüzbinlerce kez izlendi

Sosyal medyada polisin çarşaflı kadına yönelik tutumu büyük tepki çekerken, yapılan yorumlarda polisin kadının başörtüsünü çektiği iddia edildi. Polisin vurarak öldürdüğü polisin de sadece havladığı polise yönelik herhangi bir saldırısının bulunmadığı savunuldu.

Polisten açıklama: Başörtüsü ile alakası yok, hızlı gidip polise direndi

Ancak artan eleştiriler sonrası Paris Valiliği’nin Twitter hesabından açıklamam yapıldı. Çarşaflı kadının sürdüğü aracın aşır hızda tramvay yolunda ilerlediğini savunan polis, durdurulduktan sonra da çarşaflı kadının kontrolü reddedip polislere hakaret ettiği iddia edildi. Ayrıca terörü öven cümleler kullanıldığı savunuldu. Daha sonra ise kadına ait olduğu köpeğin polise saldırdığı bunun üzerine de polis tarafından vurularak öldürüldüğü belirtildi.

Savcılıktan açıklama yapılmadı

Bobigny Savcılığı, 25 yaşındaki çarşaflı kadın hakkında devlet görevlisine tehdit ve hakaret ile polis kontrolüne direnmesi nedeniyle gözaltına alındığını açıkladı. Ancak Paris Valiliği’nin yaptığı açıklamaya karşılık, terörü övme suçu gibi bir konudan bahsedilmedi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz