Fransa bu görüntüleri konuşuyor! Dövdü, araçla ezmeye çalıştı herkes seyretti

0
15

Fransa’da benzin istasyonunda, onlarca kişinin gözü önünde bir kişinin öldüresiye dövülürken hiçkimsenin müdahale etmemesi tartışma yarattı. 

Fransa’nın Lyon şehrinde bir kişi geçen hafta çaldığı mercedes marka bir araç ile havalimanı pistine girmeye çalışmıştı.

Şüphelinin bir benzin istasyonunda aracı çalarken görüntüleri ise ülkede gündem oluşturdu. Saldırgan, benzinlikte onlarca kişi bulunduğu anda Mercedesin şöförünü dövüp yerlerde sürükleyip araçla ezmeye çalışırken hiçkimsenin müdahale etmediği aksine hiç birşey olmamış gibi araçlarına benzin doldurmaya devam ettikleri ortaya çıktı.

O esnada olay yerinde bulunmayan çalınan Mercedes’in sahibinin Fransız medyasına gönderdiği görüntülerle ortaya çıkan olayda, 12 dakika boyunca saldırıya uğrayan adam, etraftakilere bana yardın edin diye yalvardı. Ancak hiçkimsenin en ufak bir yardım girişiminde bulunmadığı belirlendi.

Yardım etmeyenler hakkında suç duyurusunda bulunacak

Aracın sahibi, saldırganın elinde ne silah ne de bıçak olmadığını da hatırlatarak insanların vurdumduymazlığı için kabul edilemez dedi. Olayı görüp de yardım etmeyenler hakkında ‘tehlike durumundaki bir kişiye yardım etmemek’ suçundan suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Fransa’da 10 Eylül’de meydana gelen olayda, 31 yaşındaki bir kişi çaldığı Mercedes marka araçla önce otobanda ters yönde ilerlemiş daha sonra ise havalimanı pistine girmiş. Lyon’da alarm verilmesine neden olan kişinin daha sonra psikolojik problemleri olduğu belirlenerek hastaneye yatırılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here