Fransa bu hafa yanacak! Aşırı sıcaklar en çok inşaat işçilerini etkileyecek

Reklam

Avrupa bu hafta Kuzey Afrika’dan gelen aşırı sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Sıcaklıktan en çok nasibini alan ülkeler arasında Fransa da yer alıyor. Fransa’da hava sıcaklığının 40 dereceyi bulacağı kaydedildi.

Bugün başlayan aşırı sıcak hava dalgasının perşembe gününe kadar devam edeceği bildirildi. Fransa Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgelerde gece sıcaklığının 25, gündüz ise 40 dereceyi bulacağı duyurdu.

Yaşlılar ve yeni doğan bebekler risk altında

‘Canicule’ alarmı verilen ülkede en yüksek risk grubunda olanların ise yaşlılar ve çocuklar oldukları kaydedildi. Uzmanlar, öğlen saatlerinde hasta, yaşlı ve yeni doğan bebeklerin dışarı çıkmalarının uygun olmayacağını duyurdu.

En çok inşaat işçileri ve fırınlarda çalışanla etkilenecek

Öte yandan aşırı sıcaklarda çalışan işçileri de zor bir hafta bekliyor. Aşırı sıcaklarım en fazla ise dışarda çalışan inşaat işçileri, ve yüksek sıcak karşısında çalışmak zorunda olan fırıncı ve restoran işleten kişileri etkileyeceği kaydediliyor.

Fransa’da son olarak 2003 yılında yaşanan aşırı sıcaklarda 15 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğu duyurulmuştu.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz