Fransa bu hafta yanacak, oruç tutanlar dikkat!

Reklam

Fransa 1900’den beri ölçülen en sıcak Haziran aylarından birini yaşıyor. Fransa’ya bu hafta sonu da aşırı sıcaklar hakim olacak. Ramazan ayının son günleri yaklaşırken sıcakların oruç tutunları giderek daha da zorlayacağa benziyor.

Fransa Meteoroloji’den yapılan açıklamada hafta sonundan itibaren hava sıcaklığı Fransa genelinde 30 derece civarlarında seyredecek. Özellikle pazar günü sıcaklıkların 30 derecenin üzerine çıkacağı kaydedildi. Uzmanlar oruç tutanları da sahurda bol bol sıvı tüketmeleri konsunda uyarıyor.

Cumartesi:

Onclick Popunder

Ülkenin kuzey doğusu hariç ülke geneline güneşli açık bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar kuzey bölgelere 25 derece civarında seyredecek. Güneyde ise 35 dereceye yaklaşan yüksek sıcaklıklar bekleniyor.

Pazar:

Sıcaklıklar artmaya devam edecek. Güneydoğu bölgesi hariç ,ülke genelinde hava sıcaklığı bir önceki güne göre 3-4 derece yükselecek. Tüm bölgelere de sıcak hava hakim olacak. Aquitane bölgesinde ortalama sıcaklık 30, Bretagne’da 26 olacak. Ile-de-France da Pazar günü ortalama sıcaklığın 28, Alsace bölgesinde de 27 derece olacağı tahmin ediliyor.

Gelecek hafta:

Gelecek haftadan itibaren yüksek basının etkisiyle hava sıcaklığın ülke geneline yayılması bekleniyor. Pazartesi günü  Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığının biraz düşeceği fakat yine de mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği kaydedildi.

İşte pazartesi ve salı günü bazı şehirlerde görülecek hava sıcaklıkları:

Paris: 30-28

Lyon: 34-35

Marsilya 30-28

Strasbourg 29- 31

Bordeaux: 37-35

Lille: 29-27

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz