Fransa Maliye Bakanı: Asgari ücret 1600 Euro olursa işsizlik artar

Reklam

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, France Inter’e yaptığı açıklamalarda, Yeni Halk Cephesi’nin programlarında yer alan 1600 Euroluk asgari ücret artışını sert bir dille eleştirdi.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, erken genel seçimlerde muhalefetin kazanması halinde ülkenin borç krizine sürüklenebileceği uyarısında bulundu. Le Maire, aşırı sağcı Ulusal Birlik ve sol ittifakı Halk Cephesi’nin ekonomiyle ilgili vaatlerini değerlendirdi ve bu partilerin ekonomik programlarının sürdürülemez olduğunu iddia etti.

“Asgari ücret yükselirse kitlesel işsizlik olur”

France Inter mikrofonlarına konuşan Maliye Bakanı, asgari ücretin 1600 Euroya çıkarılmasının doğrudan kitlesel işsizliğe yol açacağını savundu.

Onclick Popunder

Emeklilik reformunu yürürlükten kaldırılacağı söylenmişti

Sol ve çevreci partilerin bir araya gelerek kurduğu Halk Cephesi ittifakı, iktidar olduğu takdirde gıda, enerji ve akaryakıt fiyatlarını donduracakları, asgari ücreti 1600 Euroya yükseltecekleri ve mevcut iktidarın emeklilik yaşını 64’e çıkaran tartışmalı reformunu yürürlükten kaldıracakları taahhüdünde bulunmuştu.

KDV yüzde 5,5’e düşecek

Öte yandan, aşırı sağcı RN partisi, akaryakıt ve enerji fiyatlarında KDV oranını yüzde 20’den 5,5’e düşürmeyi vadetmişti.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz