Fransa, Türkiye’den gelenlere 10 günlük mecburi karantina getirdi

Reklam

Fransa, koronavirüsü salgını nedeniyle Türkiye’den gelenlere 10 gün karantina uygulanmasını zorunlu hale getirdi.

Fransa, Türkiye’nin arasında bulunduğu 7 ülkeden gelenlere 10 gün karantinada kalmayı zorunlu hale getirdi. Uygulamanın ise 8 Mayıs Cumartesi günü yayınlanacak genelge sonrası aynı gün gece yarısından itibaren başlayacağı açıklandı. Fransa’nın Türkiye ile birlikte listeye eklediği yedi ülke şunlar: Bangladeş, Sri Lanka, Pakistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar.

Hükümetten yapılan açıklamada, “Türkiye de dahil olmak üzere yedi ülkeden gelen yolcular, koronavirüs salgınının bu ülkelerde dolaşıma girmesi nedeniyle Fransa’ya vardıklarında zorunlu on günlük karantina gözlemlemek zorunda kalacak.” ifadeleri kullanıldı.

-Reklam-

Test süresi 36 saate düştü

Ayrıca Türkiye ile birlikte 7 ülkeden gelenlerden daha önce olduğu gibi 72 saat değil, son 36 saat önce alınmış negatif PCR test istenecek. Türkiye’den gelecek yolculardan, Fransa’da karantinada kalacaklar yerleri de uçak şirketine bildirmeleri ve bunu ispat etmeleri zorunlu olacak.

Sokağa çıkmak yasak: Uymayanlara 1500 Euro ceza

Karantina boyunca sadece sabah 10 ila 12 arası çıkmaya müsade edilecek. Bu saatler dışında sokağa çıkmak yasak. Bu yasağa uymayanlara ise 1000 ile 1500 Euro arasında ceza kesilecek.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz