Fransa’da 150 bin inşaat işçisi 2 yıl içinde işini kaybedecek

Reklam

Fransa’da yeni konut krizi devam ediyor. İnşaat sektörü 2024 yılında faaliyetlerini azaltması bekleniyor. 2025 yılında 150 bin inşaat işçisinin işini kaybedebileceği açıklandı.

Fransa İnşaat Federasyonu (FFB) yeni inşaatlarda yaşanan krizin inşaat sektörünü daralttığını ve sektörü büyük ölçüde etkilediğini söyledi.

FFB Başkanı Olivier Salleron, yaptığı açıklamada, inşaat sektörünün 2024 yılına kadar Fransa’daki faaliyetlerde düşüş beklediğini, 2025 yılına kadar bu düşüşü aşağı yönlü olarak revize ettiklerini söyledi.

Onclick Popunder

“150 bin kişi işini kaybedecek”

Olivier Salleron, “2025 yılına kadar hiçbir şey yapılmazsa, yani yeni inşaat krizinin devam etmesine izin verirsek, inşaat sektörü fiyat etkisi hariç yaklaşık yüzde 8, yani 14 milyar Euro daha az olacaktır. Bunu iflaslarda gerçek bir artış ve istihdamda düşüş izleyecek ve yaklaşık 150 bin kişi işini kaybedecek” dedi.

Rakamlar revize edildi

Nisan ayında 2025 yılına kadar 100 bin iş kaybı öngörüsünde bulunan FFB, Temmuz başında bu rakamı 135 bine yükseltmişti. Şimdi ise rakamları revize ederek 150 bine çıkardı.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz