Fransa’da 2 kişiden 1’i CAF’ın verdiği 600 Euro’luk yardımı almıyor!

Reklam

Fransa’da CAF maddi durumu iyi olmayan hanelere verilen 600 Euroluk aktivite bonusunu almaya hak kazanmış olabilirsiniz. Peki aktivite bonusunu almak için ne yapmak gerekiyor?

Fransa’da milyonlarca kişi aktivite bonusu almaya hak kazanıyor ama bir o kadarı bunun için başvurmuyor. Mes-allocs.fr platformunun kurucusu Joseph Terzikhan, “Neredeyse iki Fransızdan biri aktivite ikramiyesini kaçırıyor” diye açıklıyor. Bu yardım, “Maddi durumu iyi olmayan çalışanlara veriliyor. Amaç en az 600 Euro destek vererek onları çalışma hayatına teşvik etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Dar gelirli hanelere veriliyor

Aktivite bonusu, sağlık ve sosyal koruma sistemini modernize etme yasasının bir parçası olarak CAF tarafından oluşturulmuştur. Aktivite bonusunun temel amacı, yoksullukla mücadele etmek ve düşük gelirli çalışanların satın alma güçlerini artırarak onlara en az 600 Euroluk maddi destek vermektir.

Onclick Popunder

Aktivite bonusunu almak için çeşitli kriterler var.

İşte aktivite bonusunu almanızı sağlayacak kriterler:

  • Bu ödeneği alabilmek için 18 yaşından büyük olmalısınız. Ayrıca Fransa’da düzenli bir şekilde yaşıyor olmalısınız. En önemli koşul ücretli bir işte çalışıyor olmalısınız.
  • Ayrıca CAF tarafından her yıl belirlenen gelir düzeyine sahip olmalısınız.
  • Faaliyet ödeneğinin miktarı alıcının gelirine, aile durumuna ve bakmakla yükümlü olduğu çocuk sayısına göre değişmektedir.

İki kişiden biri yardımdan habersiz

  • Ayrıca tek çocuklu haneler ve engellilere daha çok aktivite bonusu veriliyor.
  • Aktivite bonusunun hesaplanması hane gelirini, bakmakla yükümlü olunan kişi sayısını, çocukların yaşını ve aile durumunu dikkate alan bir formüle dayanmaktadır. Ayrıca alınan aile yardımları da dikkate alınır.
  • Fransa’da CAF tarafından ödenen ödeneğin azami tutarı 595,24 Euro’dur. Gelir ne kadar düşükse, faaliyet ödeneği de o kadar yüksek olur.

Aktivite bonusuna başvurmak için CAF veya MSA web sitesinden form doldurmak gerekiyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz