Fransa’da 23 yaşındaki Türk genci İbrahim’in fişini çekmek istiyorlar

Reklam

Fransa’da ağır bir kalp ameliyatı geçiren 23 yaşındaki Türk genci İbrahim Öztürk’ün yaşam destek ünitesine bağlı olarak tedavisi sürerken, babası doktorların fişi çekmek istediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oğlunun Türkiye’ye nakledilmesi için yardım çağrısında bulundu. 

Fransa’da geçirdiği üçüncü kalp ameliyatı sonrası 56 gündür yoğun bakımda uyutulan 23 yaşındaki Türk genci İbrahim Öztürk’ün yaşam destek ünitesinden ayırmak istedikleri ortaya çıktı.

İbrahim’in babası, c doktorların yapacak birşey yok diyerek, oğlunun yaşam destek ünitesinden ayırmak istediklerini söyledi. Çocuğunun tedavisinin Türkiye’de devam edebilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıuda buludu.

Onclick Popunder
DİTİB Le Mans Derneği’nin Başkanı Fikret Öztürk, sosyal medya hesabından oğlu için yardım çağrısında bulundu.

https://www.facebook.com/photo?fbid=1342914066160014&set=gm.4748812891839603

Fikret Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı :

“Sayın cumhurbaşkanım 23 yaşındaki oğlum Ibrahim Öztürk yaklaşık 56 gündür Paris’te yoğun bakımda uyutuyorlar. Burdakı doktorlara göre yapacak bir şey yok. Fişini çekmek istiyorlar. Allah rızası için sizden Türkiye’ye naklini rıca ediyorum. Üç gün önce gereken baş vuruyu yaptım sağlık bakanlğına Paris Başkonsolosluğu kanalıyla. Hala bir haber alamadım. Sayın Reisim Allah rızası için oğluma bir el uzatın o daha hayatının baharında. Durum çok acil. Zaman geçtikçe oğlumun durumu çok daha kötüye gidiyor.”

Gurbetçiler için birçok kez ambulans uçak gönderildi

Türkiye daha önce birçok kez, tedavi sıkıntısı yaşayan gurbetçiler için ambulans uçak göndermişti. Son olarak Almanya’nın Kassel kentinde yaşayan Ahmet Demiray, TC Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği ambulans uçak ile İstanbul’a sevkedilmişti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz