Fransa’da 3 çocuk annesi Raziye sokak ortasında eşi tarafından öldürüldü

Reklam

Fransa’da 3 çocuk annesi Raziye, 4 kez polise giderek şikayetçiği olduğu ancak hiçbir sonuç alamadığı boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü. 

Fransa’da kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Ülkenin doğusundaki Besançon’da 34 yaşındaki 3 çocuk annesi Afkanistan kökenli Raziye, alışverişten dönerken sokak ortasında boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olay yerinde inceleme yapan polisler, kısa sürede cinayetin failinin eş olduğunu belirledi.

4 kez şikayetçi oldu

Raziye’nin 2017’den beri 4 kez eşinden şiddet gördüğü ve tehdit edildiği yönünde şikayetçi olduğu ancak hiçbir sonuç alamadığı ortaya çıktı. İlk şikayeti 2017 yılında Besançon’a taşınmadan önce  oturduğu Marsilya’da gerçekleştirdiği belirtildi. Ancak, alınan darp raporunun kadının şikayetleri ile uyuşmadığı gerekçesiyle soruşturma takipsizlikle sonuçlandı.

Kaçtı, izini buldu

Daha sonra çocuklarıyla kaçarak izini kaybetmeye çalışan kadın Besançon’a yerleşti. Nisan ayında cani kocanın kadının izin bularak Besançon’a geldiği ortay açıktı. Talihsiz kadının burada da devam eden tehdit gözdağılar gerekçesiyle ikinci şikayeti nisan, üçüncüsünü mayıs ve son şikayetin de ağustos ayında gerçekleştirdiği, cani kocanın suçlamaları reddetmesi sebebiyle soruşturmanın neticelendirilemediği belirtildi.

Koruma kararı aldırdı, yine de yeterli olmadı

Yerel medya, kadının temmuz ayında da kocasına karşı koruma kararı aldırdığı, ancak kocanın bu mahkeme kararını da ihlal etmesine rağmen ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Cani koca Atina’da yakalandı

Olay sonrası kaçarak kayıplara karışan cani koca ise Atina havalimanında yakalandı. Hakkında kırmızı bülten çıkarılan kocanın Fransa’ya iadesi bekleniyor.

2 çocuk koruma altın alındı

Öte yandan geriye kalan yaşları 9, 12 ve 16 olan 3 çocuktan küçük olan ikisi koruma altına alındı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz