Fransa’da 3 çocuklu ailelere verilen indirim kartı bu mağazalarda geçerli!

0
527

Fransa’da 3 çocuklu ailelere sağlanan Geniş Aile Kartı’na her gün yeni fırsatlar eklenmeye devam ediyor. Kart nerelerde geçerli işte detaylar.

Konuyla ilgili Aile Yardım Fonu’ndan(CAF) yapılan bilgilendirmede, 3 ve daha fazla çocuğa sahip ailelere sağlanan Geniş Aile Kartı ile nelerden faydalanabileceğine değinildi.

Yüzde 75’e kadar indirim sağlıyor

Buna göre birkaç yıl önce SNCF tarafından sadece ulaşımda yüzde 75’a kadar indirim sağlanan kartın, beyaz eşya alışverişinden arabaya, ehliyetten sigortaya kadar birçok alanda anlaşmalı firmalarda önemli indirimler sağlandığına değinildi.

Ayrıca sinema ve eğlence parklarına girişte de yine geniş aile kartı büyük indirimler sağlıyor. Kartı Paris ve çevresindeki toplu ulaşımda da kartı kullanmak mümkün. 

C&A, Yves Rocher, Flunch’da da indirim

Kartın geçerli olduğu yerler arasında C&A, Yves Rocher, Flunch gibi mağazalar da bulunuyor. Buralarda yapılacak alışverişlerde kartı göstermek indirim imkanı sağlıyor.

Kartı almak için en az 3 çocuk şart!

Geniş aile kartını almanın şartları ise en az 3 çocuk sahibi olmak ve bu çocukların 18 yaşın altında olması.  Kartın 3 yıllık ücreti ise 19 Euro.

Karta başvurmak ve detaylı bilgi için https://www.carte-familles-nombreuses.fr sitesi ziyaret edilebilir. 

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here