Fransa’da 300 bin Euroluk inşaat ekipmanı çalan hırsızlar yakalandı

Reklam

Fransa’da inşaat ekipmanlarının çalınması inşaat sektörü için bir bela haline geldi. Ülkede her iki şirketten biri bu durumdan etkileniyor. Son olarak Nantes’te 300 bin Euro değerinde inşaat ekipmanı çalındı.

Fransa’da 300 bin Euroluk inşaat ekipmanı çalan hırsızlar yakalandı. Nantes’ta çalınan 300 bin Euro değerinde inşaat ekipmanı Almanya’da bulundu. Nantes’te bir grup hırsız, inşaat şantiyesine girerek 150 bin Euro değerinde inşaat ekipmanı çaldı.

Yine aynı gece inşaat ekipmanları satan iş yerine giren hırsızlar buradan da değerleri 150 bin Euro olan mini ekskavatörler çaldı. Hırsızlar çaldıkları ekipmanları kamyonla taşıdı.

Onclick Popunder

İnşaat ekipmanlarını çalan hırsızlar Almanya’da yakalandılar

İş yeri sahiplerinin Jandarmaya haber vermesi üzerine harekete geçen ekipler kameralardan aracın plakasını tespit ederek otoyol gişelerindeki geçiş videolarının analizi sayesinde Schengen Bilgi Sistemine girilerek aracı tanımlamayı ve izini takip etmeyi başardılar.

Aracın Almanya’ya gittiğini öğrenen ekipler Alman meslektaşlarıyla irtibata geçerek hırsızların yakalanmasını sağladı.

İnşaatlarda hırsızlık olayları arttı

Fransız Sanayi Ticaret ve Hizmetler Gözlemevi’nin son raporuna göre, inşaat ekipmanı hırsızlıkları 2023 yılında yüzde 16 oranında arttı. Fransa’da özellikle son zamanlarda inşaatlarda artan hırsızlıkların nedeni belli oldu. İnşaatlara dadanan hırsızlar, çaldıkları ekipmanları savaş nedeniyle hafriyat ekipmanı talebinin yüksek olduğu Ukrayna’ya satıyor.

1 milyar Eurodan fazla zarara neden oluyorlar

Fransa’da şantiyelerdeki hırsızlık olayları inşaat sektörü için önemli kayıpları yol açıyor. Ülkede inşaatlardaki hırsızlıkların maliyeti 1 milyar Euroyu geçiyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz