Fransa’da 4 bin kişiden THY’ye ucuz bilet çağrısı

Reklam

Fransa’da yaşayan Türkler Türk Hava Yolları’nın biletlerinde indirime gitmesi için imza kampanyası başlatmıştı. Kampanya’ya 4 bine yakın kişi imza vererek destek oldu.

Fransa’da Türk Hava Yolları’nın gurbetçilere yönelik biletlerinde indirime gitmesi için başlatılan kampanyaya 4 bine yakın kişi imza atarak destek verdi.

3 bin 762 kişi imza attı

Fransa Türkleri Birliği Derneği’nin change.org sitesi üzerinden, “Diaspora ‘daki Türkler için daha ucuz bilet”başlığıyla başlattığı imza kampanyası sonuçlandı. “Türk Hava Yolları’nın yurtdışındaki gurbetçilere daha ucuz bilet satması” amacıyla başlatılan kampanyaya 3 bin 762 kişi imza atarak destek verdi.

Onclick Popunder

Yayınlanan bildiride, dilekçenin amacının, Türkiye’ye gitmek için uçak biletlerinin çok pahalı olduğunu düşünen Fransız-Türk vatandaşlarını ve bütün dünyada Türk vatandaşları bir araya getirmek olduğu kaydedilmişti. Bu hareketle, “Diaspora üyeleri için Türk Hava Yolları tarifesi indirimlerinden yararlanmayı umuyoruz.” ifadeleri kullanılmıştı.

Gurbetçiler kara yolunda hayatlarını kaybediyor

Yurtdışındaki Türk gençlerini Türkiye ile bağlarının kopmaması için bu indirimin önemli olduğu kaydedilirken, ayrıca onlarca gurbetçinin hayattını kaybettiği kara yolculuğunun da tehlikelerine dikkat çekildi.

Bildirde, yurtdışında yaşayan Türklerin Türkiye’ye gelen turistler göre çok daha fazla harcama yaptığı hatırlatılırken, zor zamanlarda bile THY’yi destekleyen gurbetçileri unutulmaması gerektiği kaydedildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz