Fransa’da 5 çocuğun yanarak hayatını kaybettiği kazada Renault Scenic gerçeği

Reklam

Fransa’da 5 çocuğun yanarak feci şekilde can verdiği Drome’da A7 otobanındaki kazanın teknik bir problemden kaynaklandığı kesinleşti.

Renault Scenic marka aracı turbo sisteminde yaşanan arızanın kazanın nedeni olduğu belirlendi. Motorun bu bölümünün toplam gücü artırmaya yardımcı olduğu ve aşırı devrinin ölümcül yangına neden olduğu belirtildi.

Aracın mayıs ayında teknik kontrolünün zamanının geldiği ancak salgın nedeniyle sürenin uzatılması nedeniyle ailenin de kontrolü yaptırmadığı belirtildi. Ancak son yapılan teknik kontrolde turbo arızası ile ilgili hiçbir şey olmadığı belirtildi.

Renault açıklama yapsın

Ailenin avukatı Nicolas Cellupica yaşanan teknik arızanın Renault tarafından bilinen bir şey olduğunu aktardı. Mayıs ayında aracın teknik kontrolünün yapılmasa da bu hatanın bulunamayacağını kaydeden avukat, Renault’un eksik bir parça ile ilgil açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Renault Scenic kullananlar aynı hatayı yaşamış

Nicolas Cellupica, Renault Scenic kullanıcı onlarca kişiden aynı hatayı yaşadıklarına dair mesajlar aldığını da sözlerine ekledi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

5 çocuk hayatını kaybetmişti

Geçen hafta Cezayir kökenli aynı aileden 9 kişinin bulunduğu araçta yaşanan kazada yaşları 3 ile 14 arasında değişen 5 çocuk hayatını kaybetmişti. 1’i çocuk 3 kişi ise ağır yaralanmıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz