Fransa’da 8 bin servis şoförü açığı nedeniyle 400 bin öğrenci servise binemeyecek!

Reklam

Fransa Ulusal Yolcu Taşımacılığı Federasyonu(FNT) 8 bin servis şoförü açığı olduğunu ve yaklaşık 400 bin öğrencinin bu sene okula gitmek için servise binemeyeceğini söyledi.

Le Parisien’in haberine göre, Fransa’da okulların açılmasına kısa bir süre kaldı ancak 8 bin sürücü eksikliğinden dolayı yaklaşık 400 bin öğrenci okula gitmek için servise binemeyecek. Gazete, bu eksikliğin, mesleğin çekiciliğinin olmamasından ve servis şoförlerinin emeklilik oranlarının yüksek oranda olmasından kaynaklandığını söyledi.

8 bin servis şoförü açığı var

Taşıma şirketinin işe alım müdürü Constance Bussereau, “Şoför eksikliğinin öğrenci taşımacılığı üzerindeki etkisini sınırlamak için hâlâ bir ayımız var. Ancak bu, bir sürücünün eğitimi için en az üç ay gerekli olduğundan, okul yılının başından itibaren okul servisi hizmetinin sağlanması için yeterli olmayacaktır.

Onclick Popunder

Şoförün eğitimi için en az üç ay gerekli

Eksikliğin etkisini azaltmak için, tek bir otobüsün aynı güzergahtaki diğer okullara da  hizmet verebilmesi için okula giriş ve çıkış saatlerinin ayarlanması gibi başka çözümler de düşünüyoruz. Ayrıca gençleri, eski askerleri ve gönüllü emeklileri servis şoförlüğüne döndürmeye çalışıyoruz” dedi.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz