Fransa’da acilde önemli birşeyin yok diyerek eve gönderilen genç kız hayatını kaybetti!

Reklam

Fransa’da 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Leana, kulak iltihabı nedeniyle 2 kez gittiği acilden birşey yok diyerek eve gönderildi. Genç kız, 3’üncü kez götürüldüğü hastanenede hayatını kaybetti.

Lyon’da üniversite eğitimini sürdüren Nikaragualı 19 yaşındaki öğrenci Leana, Şubat ayının başında kulağında dayanılmaz ağrı yaşamaya başladı. 9 Şubat’da Édouard Herriot Hastanesi aciline giden öğrenciye doktor muayene sonrası önemli birşeyi olmadığını söyledi. Yazdığı ilaç ile genç kızı eve gönderdi. Tedaviye rağmen ağrıları daha da şiddetlenen Leana, 3 gün sonra arkadaşlarıyla yine aynı hastanenin aciline başvurdu. Doktor muayenesinde kızdaki orta kulak iltihabının önemli olmadığına kanat getirdi. Genç kızı tekrar evine gönderdi.

Üniversite öğrencisi, 21 Şubat’da bu sefer acil olarak tekrar hastaneye kaldırıldı. Ancak tedavi edilmeyen orta kulak iltihabı nedeniyle beyin apsesi geçiren genç kız yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

-Reklam-

Acılı anne dava açmaya hazırlanıyor

Olay sonrası büyük acı yaşayan gen kızın annesi ise olayı yargıya taşıyacağını açıkladı. Kızının şiddetli baş ağrısı ve kusma şikayetleri bulunduğunu söyleyen acılı anne, yanlış tedavinin kızını öldürdüğünü söyledi. Hastane hakkında istemeden ölüme sebebiyet vermek suçundan dava açacağını aktardı.

Arkadaşları: Doktorlar ciddiye almadı

Hayatını kaybeden kız ile acile giden arkadaşları da doktorların davranışlarından şikayet etti. Doktorların arkadaşlarını ciddiye almadıklarını iddia etti.

Bu arada hastane yönetiminin olayla ilgili soruşturma başlattığı kaydedildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz