Fransa’da altına yatırımın tam zamanı!

Reklam

Altına yatırım karlı mıdır? Bu soru sıkça tartışılsa da Fransa’nın en büyük Türk kuyumcusu Ayhan Tahtacı, gurbetçi vatandaşların yatırımları değerlendirmeleri için güvenli limanın altın olduğunu vurguluyor.

Kenza Gold kuyumcularının sahibi Ayhan Tahtacı, Artı33’e yaptığı açıklamada Avrupa’da yaşayan Türklerin paralarının değerlendirmeleri için güvenli iki limanın altın ve gayrimenkul olduğuna dikkat çekti.

Onclick Popunder

Türkiye’de, gayrimenkulde gurbetçiler için KDV’nin kaldırıldığını hatırlatan Ayhan Tahtacı, bunun yatırım için önemli bir imkan sunduğunu ifade etti. Diğer bir yatırım aracının ise altın olduğuna dikkat çeken Tahtacı, dövizim yükselmesinin ise spekülatif bir durum olduğuna vurgu yaptı. Dövizin gerçek değerinin şuanki seviyelerinden çok daha düşük olduğuna vurgu yapan Tahtacı, gelinen seviyede de doların değer kaybettiğini hatırlattı. Ancak bunun karşısında altının ise değerini sürekli artırdığını kaydetti.

Mesela Orleans’ta yaşayan bir kişi altını harcamak için…

Altın yatırımının faydalarına da açıklık getiren şirketlerinin sahibi,  altın aynı anda harcaması meşakkatli olan bir objedir yani tasarrufa teşvik eder. Normal şartlarda 1500 euro alan bir insan ayda tasarruf amacıyla 1 altın alıp kenara koysa 1 yıl sonra gözle görülür bir yatırıma dönüştürebilir.

 

Para olarak saklayınca onu her halükarda harcayabilir.”dedi.Altını harcamanın meşakkatli olduğunu kaydeden Tahtacı, mesela Orleans’ta oturan bir kişinin elindeki altını bozdurmak için Paris’e gidip gelmek zorunda kalacağını aktardı.

“Gün yapmak faizsiz kredi gibi bir şey”

Gurbetçilere bir diğer tavsiyesinin de ‘gün’ olduğunu kaydeden Ayhan Tahtacı, hanımların yaptıkları günün sosyalleşmenin yanı sıra ailelere önemli bir tasarruf imkanı sunduğunu söyledi. 2 altın ile 12 kişinin girdiği günde yıl sonu elde edilen gelirin 24 altının olduğunu kaydeden Tahtacı, ”Bu ciddi bir sermaye bir nevi bankadan faizsiz kredi almak gibi Bir şey. Onun için gün çok mantıklıdır.”diye kaydetti.

Altına yatırım yapmak isteyenlerin Keza Gold’un fırsatlarından yararlanabileceğine de dikkat çekti.

Kenza Gold Telefon Numarası: 01 47 70 03 35

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz