Fransa’da aracıyla işe gidenlere verilecek akaryakıt yardımı 1 Ekim’de başladı

Reklam

Fransa’da hükümet artan akaryakıt fiyatlarına karşı işe arabayla gitmek zorunda olan tüm çalışanlara yapılacak yakıt ödeneği 1 Ekim’de başladı.

Avrupa genelinde artan akaryakıt fiyatlarının ardından Fransa hükümeti, milyonlarca vatandaşına akaryakıt yardımı yarın başlıyor. Yardımdan faydalanacak hane sayısının 11 milyona kadar ulaşması bekleniyor.

14.100 Euro’nun altındaki vergi geliri olanlar faydanalacak

Verilecek akaryakıt yardımı varlık ve araç başına verilecektir. Bir arabayı paylaşan bir çift, iki ikramiyeden yararlanabilecek. Bu yardımın ana koşulu gelire dayanmaktadır. Bunu elde etmek için referans vergi geliri birim başına 14.100 Euro’yu geçmemelidir.

Varlık başına 300 Euro’ya kadar

Bruno Le Maire, yakıt yardımını duyururken, nasıl çalıştığını da açıkladı: Vergi geliri 9,400 Euro’nun altında olanlar için “yardım 200 Euro” ve vergi geliri 9,400 ile 14,100 Euro arasında olanlar için 100 Euro” olacak. işi ikamet yerine 30 km’den fazla olan herkes yararlanabilecek.

Akaryakıt yardımı nasıl alınacak?

Bu indirimden yararlanmak için, akaryakıt yardımı alacak kişilerin yardım talebini doldurmak için vergi sitesine bağlanmaları gerekecektir. Devlet daha sonra gelir kriterlerini ve araba sigortası sözleşmelerini kontrol edecek.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz