Fransa’da askerlik yapana bedava ehliyet!

Reklam

Fransa’da hükümet ehliyet sisteminde reforma hazırlanıyor. Değişiklikle ehliyet ücreti daha ucuz süreç daha hızlı olacak. Ayrıca zorunlu askerlik eğitimine katılan gençlerin ehliyet ücretini devlet karşılayacak.

Fransa’da ehliyet süreci ile ilgili hükümet yeni bir reform paketi hazırlıyor. Değişiklikle ehliyet alma süreci hızlanacak fiyatlar da yüzde 30 düşecek.

Fransa Başbakanı Édouard Philippe, yaptığı açıklamada, ehliyet ücretlerinde indirime gidileceğini duyurdu. Başbakan, ehliyet masrafının değişiklikle yüzde 30 ucuzlayacağını açıkladı.

Onclick Popunder

“Daha hızlı, daha ucuz ehliyet”

Yeni reform paketi ile detaylı bilgiyi ise İçişleri Bakanı Christophe Castaner yaptı. Bakan, yeni reform paketinin amacının ehliyet sürecini kolaylaştırmak olduğuna dikkat çekti. Değişikliği “Daha hızlı daha ucuz ehliyet” sözleriyle özetledi.

Askerlik yapana bedava ehliyet!

Ayrıca yeni dönemde ehliyet alma yaşının 17’ye çekileceği, adayların 17 yaşına girdikten sonra ehliyet sınavını geçebilecekleri belirtildi.

Öte yandan temmuz ayından beri test edilen “zorunlu askerlik eğitimine” katılan gençlere de ehliyet bedava verilecek. Bu ücret devlet tarafından karşılanacak.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. 2 Yıl önce Fransa ya yerleştim. Ehliyet değiştirme başvurum 1 yıllık süreyi geçirdiğimden red edildi. Ne yapmam gerekiyor? Önereceğiniz bir sürücü kursu ya da tavsiye var mı? Dilim yeterli olmadığı için ehliyet sınavından Fransızca olarak geçmem çok zor. İngilizce ya da Türkçe olarak sınava girebiliyor muyuz (tercuman da olabilir). Teşekkurler,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz