Fransa’da AstraZeneca aşısı vurulan 4 kişi daha hayatını kaybetti

Reklam

Fransa’da sadece Nisan ayının ilk haftasında AstraZeneca aşısı vurulanlardan 9’unda kan pıhtılaşması görüldüğü bunların 4’ünün hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Fransa İlaç Güvenlik Ajansı’ndan yapılan açıklamada, AstraZeneca vurulanlar arasında 9 kişide kan phtılaşmasının tespit edildiğini duyurdu. Bu kişilerin 4’ünün hayatını kaybettiği belirtildi. Fransa’da AstraZeneca aşısının vurulmay abaşladığından beri 23 kan phtılaşması vakasının yaşandığı bunların 8 ‘inin hayatını kaybettiği bildiridli. Ülkede bugüne kadar vurulan AstraZeneca aşısının ise 2 milyon 725 bin olduğu bildirildi.

BİRÇOK ÜLKE ASTRAZENECA KULLANIMINI DURDURDU

-Reklam-

İngiltere’nin prestijli üniversitesi Oxford ile İsveç iş birliğinde üretilen AstraZeneca aşısının, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ile Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyesine rağmen bugüne kadar 19 ülkede kullanımı durdurulmuştu.

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA), ülkede 7 kişinin AstraZeneca tarafından geliştirilen Covid-19 aşısını olduktan sonra oluşan kan pıhtısından hayatını kaybettiğini doğrulamıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz