Fransa’da aylık gelire bakılmaksızın herkese binlerce Euro’luk ısıtma desteği verilecek

Reklam

Fransa’da hükümet, tüm haneler için “ısıtma desteği” ödeneğini yeniliyor. Peki bundan nasıl yararlanabilirsiniz?

Fransa’da 1 Ocak’tan itibaren enerji tasarruf belgelerinin uygunluk kriterlerinde değişiklik yapıldı. Hanelerde daha az enerji tüketen bir kurulum için 700 Euro’dan 5 bin Euro’ya kadar değişen ısıtma desteği verilecek.

Daha az enerji tüketimine teşvik

Enerji tasarrufu sertifikalarına ilişkin yeni uygunluk kriterleri ocak ayında yürürlüğe girmişti. Bu kriterler, mevcut ısıtma sistemlerini daha az enerji tüketen bir kurulumla değiştirmek isteyen kişileri ilgilendiriyor. Bunun için “Isınma desteği” adı verilen yardımdan faydalanabilirler. Bu yardımdan kiracılarda yararlanabilecek.

Onclick Popunder

Yardım, “Isıtma desteği” sözleşmesini imzalayan şirketler tarafından verilmektedir. Bunlar çoğunlukla enerji tedarikçileri veya onların ortaklarıdır.

Yararlanma şartları nelerdir?

Isıtma yardımından hem ev sahipleri hem de kiracılar yararlanabiliyor. Kiracıysanız, ev sahibinin daha az enerji tüketen sistemin kurulumuna izin vermesi gerekir. Isıtma yardımının bir diğer özelliği ise ayrım yapılmaksızın tüm hanelere veriliyor olmasıdır.

Dar gelirlilere daha çok verilecek

Dar gelirli aileleri için kurulum türüne ve mevcut kazana (kömür, gaz veya petrol) bağlı olarak 700 Euro ile 5 bin Euro arasında değişmektedir. Diğer haneler için prim 450 Euro ile 4 bin Euro arasında değişiyor.

Kurulumun 31 Aralık 2025’ten önce başlaması gerekiyor

Yardımdan faydalanmak için daha az enerji tüketen kurulumun genel olarak en geç 31 Aralık 2025 tarihine kadar başlatılması ve en geç 31 Aralık 2026 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz