Fransa’da ayrıldım deyip CAF yardımı alan kadına 22 bin Euro ceza şoku!

Reklam

Fransa’da Aile Yardım Fonu’ndan (CAF) daha fazla yardım almak için eşi ile ayrıldık numarası yapan  kadın yakayı ele verdi. Mahkeme haksız yere elde ettiği 22 bin Euro’luk yardımın geri ödenmesine hükmetti.

Fransa’nın kuzeybatısındaki Orne bölgesinde meydana gelen olayda  kızıyla yanlız yaşadığını belirtip 22 bin 300 Euro yardım alan kadın yakayı le verdi. CAF’ın yaptığı kontrolde kadının boşanmasının sahte olduğu belirlendi. Bunun üzerine CAF, kadına aldığı tüm yardımları geri ödemesini istedi. Kadının itiraz etmesi üzerine yargıya yaşınan olayda Orne Sosyal Güvenlik Mahkeme’si kadının 22 bin 330 Euro’yı geri ödemesine hükmetti.

Mahkemede kadının sahtekarlık yaptığı ile ilgili birçok delil olduğu kaydedilirken kadının eşinin yıllık gelirinin 35 bin Euro olduğu aktarıldı.

Onclick Popunder

Ev sahibi de evin karı-koca çift tarafından kiralandığını doğruladı. Ayrıca her iki çiftin ortak banka hesabı kulanmaya devam ettikleri aktarıldı. Çiftin bir süre sonra ise kızlarıyla birlikte ortak Emlak Şirket kurdukları bildirildi.

Mahkeme çiftin gelirlerinin yardım için belirlenen miktarın üzerinde olduğunu belirterek alınan tüm yardımların geri ödenmesine karar verdi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz