Fransa’da benzin kıtlığı büyüyor! 50 Euro’dan fazla benzin almak yasak!

Reklam

Fransa’da rafineri çalışanlarının grevi, akaryakıt istasyonlarının çalışmasını tamamen durdururken, sürücüler benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı bölgelerde akaryakıt alma limiti 50 Euro ile sınırlandırıldı

Fransa’da rafineri çalışanlarının grevi nedeniyle akaryakıt istasyonları çalışamaz hale geldi.

Normandiya bölgesinin Le Havre kentinde bulunan petrol ve akaryakıt devi Total Energies Grubu ile ExxonMobil’e ait iki rafineri çalışmalarını tamamen durdurdu. Hükümet ve firma yetkililerinin enflasyon yüzünden maaşlarında yüzde 10 artış talep eden Total çalışanları ile yüzde 7,5 oranında zam isteyen ExxonMobil çalışanlarının taleplerine hala bir cevap vermemesi krize neden oldu.

Onclick Popunder

Greve devam

Fransa’nın önemli sendikalarından CGT’nin öncülük ettiği grevler 11’nci gününe girerken, sendika yetkilileri dün grevlerin uzatılması yönünde oylama yaptı. Oybirliğiyle grevlere devam kararı alan rafineri çalışanları maaşlarında talep ettikleri artışı alana kadar işbaşı yapmayacaklarını bildirdi.

Birçok bölgede bulunan benzin istasyonlarında durumun kritik seviyeye ulaştığı gözlenirken, bazı benzin istasyonlarının ‘servis dışı’ notuyla kapılarını kapattığı kaydedildi.

Sürücüler benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturdu. Total Grubu’nun Le Havre kentindeki rafinerisi ile aynı şehirde bulunan ExxonMobil Grubu’n rafinerisi Fransa’nın akaryakıt ihtiyacının yüzde 22’sini karşılıyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Bizde para olmadığı için alamıyoruz. Yakıt fiyatlarına 4 günde 4 kez yapsalar sorun biter Türkiye örnek alsınlar. Avrupa bizi çok kıskanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz