Fransa’da bir günde 833 kişi daha hayatını kaybetti, vaka sayısı 100 bin oldu

Reklam

Fransa’da son 2 gündür hastanede yaşanan ölüm oranlarındaki düşüş sonrası bugün ülkede bir günde yaşanan en çok ölüm sayısına ulaşıldı. Vaka sayısı ise 100 bine yaklaştı. 

Fransa’da koronavirü salgını artarak devam ediyor. Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, ülkede son 24 satte hastanede 605 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yaşlı Bakımevlerinde yaşamını yitirenlerle birlikte 1 günde hayatını kaybedenlerin toplam sayısının 833 olduğu duyuruldu. Böylece koronavirüs salgınının can almaya başladığı 1 Mart’dan beri hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 911’e yükselmiş oldu. Bu kişilerin 6 bin 494’ünün hastanede, 2 bi n 417’sinin ise yaşlı bakımevlerinde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Ülkede vaka sayısı ise 98 bin 010’a yükseldi.

Yoğun bakıma yatanların sayısında sevindirici azalma

Sağlık Bakanı, yoğun bakıma yatan kişiler arasında ise son 24 satte sevindirici bir azalma kaydedildiğini açıkladı. Birkaç gündür devam eden düşüşün bugün de devam ettiğini 1 günde toplam 94 kişinin yoğun bakımda tedavi altına alındığını açıkladı. Bunun hastanelerdeki tansiyonu düşürmek adına iyi bir işaret olduğunu aktardı.

İyileşenlerin sayısı 17 bini geçti

Öte yandan diğer bir sevindirici gelişme ise hastanelerden taburcu olanların sayısında yaşandı. Son 24 saatte 1000’e yakın hastanın iyileştiği, taburcu olanların sayısının da 17 bin 250 olduğunu duyurdu.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz