Fransa’da bir inşaat şirketi, işçilere işe başlamadan önce spor yapma zorunluluğu getirdi

Reklam

Fransa’da bir inşaat şirketi çalışanlarına işe başlamadan önce spor yapma zorunluluğu getirdi. Şirketin yeni politikasına göre spor yapmayan işçiler işe başlayamıyor.

Fransa’da faaliyet gösteren Bouygues inşaat şirketi iş yerindeki kazaları önlemek, işçilerin daha dinç ve dinamik olarak güne başlamasını sağlamak için yeni bir uygulama başlattı.

Spor yapılmadan işe başlanmıyor 

Başkenti Paris’in 300 km güney-batısında yer alan ve Maine-et-Loire departmanına bağlı Angers kentinde inşaat işçileri uzun bir çalışma gününe başlamadan önce, şantiyeye girmeden önce grup olarak ısınıyor.

Onclick Popunder

“Her gün spor yapıyoruz”

Şantiye şefi José da Silva, bu uygulamayı başlatmalarının sebebinin işçilerin güne daha dinç olarak başlamasını sağlamak olduğunu söyledi. Silva, “Saat 07:45 olduğu zaman bütün ekip toplanarak çember oluştururuz. Herkes iş kıyafetlerini giyer ve grup halinde hareketleri yapmaya başlarız. 15 dakika boyunca kol ve bacak kaslarımızı güçlendirecek hareketler yapar saat 08:00’da çalışmaya başlarız” dedi.

İş kazalarının önlenmesi amaçlanıyor

Şantiyede iş güvenliği uzmanı olarak çalışan Luc Piard, “Burda herşey doğal seyrinde gerçekleşir kimse toplan borusunu beklemez. Bu hareketler aynı zamanda iş kazalarıyla da mücadele etmenin bir yolu.” İfadelerini kullandı.

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz