Fransa’da bir kadının sokakta bulduğu kupona 163 milyon Euro çıktı

Reklam

Fransa’da sokakta bulduğu kupona 163 milyon Euro vurduğunu anlayan bir kişi, bileti gerçek sahibine 12 milyon Euro karşılığında sattı. 

Fransa’da EuroMillions adlı şans oyununu kazanan bir talihli, 163 milyon Euro vuran kuponu kaybetti. Sokakta bileti bulan Dos Santos isimli bir kadın ise biletin kendisinin olduğunu iddia ederek parayı almak üzere Fransız Şans Oyunları kurumuna başvurdu. Ancak biletin geçek sahibi, 163 milyon vuran kuponu kendisinin doldurduğuna dair tüm delilleri içeri sunarken, kurum hem bileti elinde bulunduran kişi hem de biletin gerçek sahibinin kendi aralarında anlaşmalarını istedi.

12 milyon Euro’ya bileti vermeyi kabul etti

Bileti kendisinin oynadığını iddia eden Dos Santos, bu fikirden vazgeçerek biletin gerçek sahibi ile anlaşma yolun gitti. Piyangonun yüzde 7,5’una denk gelen 12 milyon Euro karşılığında bileti gerçek sahibine vermeyi kabul etti. Ancak olay bununla da kalmazken vergi dairesi, 12 milyon Euro için bileti bulan kadından 4,3 milyon Euro talep etti.

Onclick Popunder

Mahkeme vergi ödemesine gerek yok dedi

Ancak Paris temyiz mahkemesi, sokakta bulduğu bilet için elde ettiği 12 milyon Euro için kadından vergi talep edilemeyeceğine hükmetti. Böylece şanslı kandın, 12 milyonun tamamına sahip olmaya hak kazandı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz