Fransa’da bu hafta ‘Black Friday Bahar’ çılgınlığı yaşanacak

Reklam

Fransa’da 6 büyük şirket bahar indirimi için anlaştı. 27 Nisan ile 1 Mayıs arasında ‘Black Friday Bahar’ ismiyle büyük indirim yapma kararı aldılar.

ABD’de Kasım ayının dördüncü perşembesinde kutlanan Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma günü gerçekleştirilen Black Friday (Kara Cuma) çılgınlığını Fransız firmalar bahar indirimine dönüştürdü. Fransa’nın 6 büyük firması, 27 Nisan ile 1 Mayıs arası büyük indirim yapma kararı aldı.

6 firma anlaştı, büyük indirim geliyor

La Redoute, Fnac-Darty, Boulanger, CDiscount, Rueducommerce ve Showroomprivé tarafından varılan anlaşmada, 27 Nisan’da  ‘Black Friday Bahar’ ismiyle 3 gün boyunca indirim gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Bunun ulusal manada bir alışveriş günü yaratacağını savunan firma yetkilileri, diğer markalara da çağrı yaparak bu kampanyaya katılmaya davet ettiler.

Ekonomi Bakanı çağrı yapmıştı

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire tarafından daha önce yapılan çağrıda ‘Black Friday’ gibi ulusal düzeyde bir etkinlik yapılması çağrısında bulunulmuştu.

Son olarak Kasım ayında birçok Fransız firması Amerika’daki gibi ‘Black Friday’ promosyonları gerçekleştirmiş özellikle teknolojik ürünlerde satışlar

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz