Fransa’da bu hafta yanacağız! Ülkenin o bölgelerinde ‘aşırı sıcak’ alarmı verildi

0
42
reklam

Fransa’da bu hafta içerisinde aşırı sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Ülkenin güney ve iç kesimleri ile Rhone vadisinin güneyinde aşırı sıcak alarmı verildi.

Fransa çarşamba gününden itibaren sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Fransa meteorolojiden yapılan açıklamada pazartesi gününden itibaren sıcaklıkların artışa geçeceğine dikkat çekildi. Haftanın ikinci yarısından itibaren aşırı sıcakların etki göstermeye başlayacağı özellikle cuma günü ülkenin güney kesimlerinde termometrelerin 37 dereceyi göreceği aktarıldı.

Ülkenin güney ve iç kesimleri ile Rhone vadisinin güneyinin bu sıcak hava dalgasından en çok etkilenen bölgeler olacağı duyuruldu. Hafta sonunda ise sıcaklıkların mevsim normallerine inmesi bekleniyor.

Ülkenin güney ve iç kesimleri ile Rhone vadisinin güneyinin bu sıcak hava dalgasından en çok etkilenen bölgeler olacağı duyuruldu.

Ağustos ayı sıcak geçecek

Frans meteoroloji, sıcak bir ağustos ayı beklendiğine de dikkat çekti. Ağustos ayında ülke genelinde aşırı sıcakların görülmeye devam edeceği duyuruldu.

Fransa’da 3 gün peşkeşe gündüz ve gece devam eden sıcaklıklarla aşırı sıcak (Canicule) alarmı veriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here