Fransa’da büyük Türkiye çelişkisi! Seyahatler Almanya’da serbest Fansa’da yasak

Reklam

Fransa’da Ocak ayından beri yurt dışına çıkışta kısıtlama uygulanırken, bu yaz Türkiye’ye gidecekler de yurt dışına çıkışlarda hala mecburi durum kısıtlamasının uygulanıp uygulanmadığını merak ediyor.

Fransa hala Türkiye’yi dünyadaki salgın ile ilgili en riskli ülkeler arasında tutmaya devam ediyor.

Bu ülkeler arasında Türkiye’nin dışında mutasyonlu virüslerin büyük etkisinde bulunan Birezilya, Hindistan, Bangladeş, Pakistan gibi ülkeler bulunuyor. Fransa, bu listede olan ülkelere kesinlikle seyahat yapılmaması önerisinde bulunuyor. Ancak vaka sayılarının 5 binlere kadar gerilediği ve mutasyonun yayılımının olmadığı Türkiye’nin bu listede tutulması ise anlaşılabilir değil. Fransa Türkiye’den gelenleri de 10 günlük mecburi karantinada tutmaya devam ediyor.

-Reklam-

Türkiye’yi aldı, İngiltere’yi kırmızı listeye almadı!

Bu listede Türkiye’nin dışında, Güney Afrika, Arjantin, Bahreyn, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Surinam ve Uruguay var. Fransa Hindistan mutasyonunun hızla yayıldığı İngiltere’yi ise Türkiye’nin aksine kırmızı listeye almadı.

Almanya’da Türkiye’ye gidişler serbest, karantina yok!

Almanya ise Türkiye’yi riskli ülkeler arasından geçtiğimiz hafta çıkarmıştı. Almanya Türkiye’den gelenlere karantina şartını da kaldırdı. Almanya’dan Türkiye’ye son 48 saat içerisinde yapılmış hızlı test ile gitmek, ve Türkiye’den yine hızlı test ile Almanya’ya dönmek mümkün. Aşı yaptıranlar ise Almanya’dan Türkiye’ye, Türkiye’den de Almanya’ya hiçbir kısıtlama olmaksızın gidip gelebiliyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz