Fransa’da CAF ev sahiplerine ödediği o yardımı kaldırdı

Reklam

Fransa’da Aile Yardım Fonu(CAF) tarafından kredi ile ev alan düşük gelirli ailelere ödenen kredi yardımı kaldırıldı. Ancak yeni yasadan önce ev yardımı almaya başlayan aileler bu değişiklikten etkilenmeyecek.

Fransa’da kredi yardımıyla ev almayı düşünen yüzbinlerce aile, geçen yıl meclisten geçtikten sonra yürürlüğe giren yeni yasa ile zor durumda kalacak. Hükümet, CAF tarafından düşük gelirli ev sahiplerine ödenen kredi yardımını(APL accession) yeni ev satın alacaklar için tamamen kaldırdı.

Yardım, 31 Aralık 2019’a kadar eski ev alanlar için geçerli olmayı sürdürecek. Ancak bu tarihten itibaren bu tarihten sonra ev alanlara kredilerini ödemeleri için her hangi bir yardım gerçekleştirilmeyecek. Bu değişiklik, evlerinde değişikliğe giden ya da tamir için kredi çekenleri de etkileyecek.

Onclick Popunder

Orta Kesimin Ev Alması Zorlaşacak

Konuyla ilgili konuşan Banka İletişim Sorumlusu Sandrine Allonier, bu yardımın bankaların kredi verirken dikkat aldığına dikkat çekti. Bu yardım olmadan kredilerin ailelere daha büyük yük getireceğine dikkat çekti.Bu değişiklikle orta düzeyde gelire sahip ailelerin daha zor ev alacağına dikkat çeken Allonier, kira yardımı alacak bu kişilerin devlete yükünün daha ağır olacağını söyledi.

Yasadan Önce Kredi Alanlar Yardım Almaya Devam Edecek

Bu değişikliğin yıllık 50 bin kişinin ev alma projesini engelleyeceğine dikkat çekiliyor. Yeni yasa, daha önce ev almış ve halen kredi yardımı alan kişileri ise etkilemeyecek.

Fransa’da her ay ortalama 154 Euro olarak ödenen yardımdan 473 bin ailenin faydalandığı belirtiliyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz