Fransa’da CAF’ın dolandırıcılıkla suçladığı 7 çocuk annesi: “Hiçbirşeyim kalmadı”

Reklam

Birlikte yaşamayı gizlemekle suçlanan bir annenin, 22.500 Euro tutarındaki sosyal yardım aylığını geri ödemesine karar verildi. Genç kadın, kendisini yanına alan arkadaşıyla aynı evi paylaştığını açıklamış olsa da, bu önemli bir meblağdır.

La Dépêche’deki meslektaşlarımızın ortaya çıkardığı üzere, yedi çocuk annesi Audrey şu anda idari ve mali bir kabus yaşıyor. Şu anda Caisse d’allocations familiales’e (Caf) 22 bin 500 Euro borcu var.

Her şey 2019 yılında, şiddet uygulayan kocasından ayrılmasıyla başladı. Ailesiyle birlikte bir çocukluk arkadaşıyla yaşamak üzere Landes’deki Aire-sur-l’Adour’a taşındı. O noktada her şey yolunda görünüyordu. Bu arkadaşıyla bir ev paylaşım sözleşmesi yaptı ve ona kira ödemeye başladı.

Onclick Popunder

Korona sürecinde evine kapanan anne, 19 yaşındaki kızına konan kanser teşhisiyle de uğraşmak zorunda kalmış. Anne daha sonra CAF’a başvurarak ebeveynlik için günlük ödenek talebinde bulunmuş. Ancak biriyle yaşadığı için yardıma hakkı olmadığı yönünde CAF’dan mektup aldığını belirtiyor.

CAF’a göre ise Audrey bir dolandırıcı. Aldığı 19 bin Euro’yu geri ödemenin yanı sıra 3.500 Euro da para cezasına çarptırıldı.

CAF’ın aileye tüm yardımları kestiği de belirtilirken, şüpheli kadın “Elimde hiçbir şey kalmadı. Sonumun sokakta olmasından korkuyorum.”dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz