Fransa’da CAF’tan öğrencilere büyük yardım!

0
17

Fransa’da Aile Yardım Fonu(CAF) okul dışında çocukların kültürel ve sportif faliyetlerine de maddi destek sunuyor.

Fransa’da 2014 yılından beri okullarda müfredat içerisinde öğrencilere kültürel, sanatsal ve sportif faliyetler veriliyor. Ancak, okul dışında çocuğunu kültürel ya da sportif bir faliyete yazdırmak isteyenlere devletin yardım yaptığını biliyor muydunuz? Çocuğunu okul dışında yüzme, resim, judo, karete ve diğer spor ve kültürel faliyetlere göndermek isteyen maddi durumu yetersiz aileler, Fransa’nın bazı bölgelerinden CAF’ın bu yönde yaptığı yardımdan faydalanabiliyor.

Çocuğun 3 ila 18 yaş arasında bulunması gerekiyor

CAF’ın düşük gelirli ailelere sunduğu ”tickets loisirs” ya da ”pass loisirs” yardımı, çocuklarını bir kültürel ya da sportif faliyete yazdırmak isteyen ailelere büyük destek sağlıyor. Bu yadımdan faydalanmak için çocuğun 3 ila 18 yaş arasında bulunması gerekiyor.

Ayrıca bazı belediyeler de kültürel, sanatsal ve sportif faliyetlere yazılmak isteyen öğrencilere, maddi yardım sunuyor. Bulunduğunuz bölgedeki CAF’ın bu yönde bir yardımın olup olmadığı ve belediyenin yardımı ile ilgili yetkili kurumlarla bağlantıya geçebilirsiniz.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here