Fransa’da Dar Gelirlilere Ayda 100 Euro’ya Elektrikli Araç Programı Durduruldu

Reklam

Fransa’da dar gelirlilerin ayda 100 Euro’ya elektrikli araç kiralayabileceği program yoğun talep nedeniyle durduruldu.

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seçim vaatleri arasında yer alan düşük gelirliler için aylık 100 Euro’ya elektrikli araç kiralama programı Ocak ayında başlamıştı. Araç kiralam programı aşırı talep nedeniyle yılın geri kalanı için durdurduğunu açıkladı.

100 Euro’ya Elektrikli Araç Programı

Program kapsamında, yıllık geliri 20.850 Euro’nun altında olanlar 2024 başından itibaren aylık 100 ila 150 euro karşılığında elektrikli araç kiralama olanağı sağlanmıştı.

Onclick Popunder

Hükümet, normal şartlarda elektrikli araçlara erişim gücü olmayan kişilerin bu araçlara erişebilmeleri için bu programı başlatmıştı.

Elektrikli Araç Satın Alanlara 7 Bin Euro Destek

Hükümet ayrıca daha çok elektrikli araç kullanılması için otomobil satın alacak kişilere 5 bin ile 7 bin Euro arasında nakit desteği sağlama teklifinde bulunuyor. Bu da yıllık bazda toplam 1 milyar Euroya denk geliyor.

Öncelik Fransız Marka Araçlara Verildi

Programa dahil edilen modeller arasında Fransız İtalyan grup Stellantis’in 24 farklı modeli ve Fransız şirket Renault’nun beş modeli var. ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Model Y araçları programa dahil olurken, Model 3 programa alınmadı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz